Kompletní dodávky střech

Klempířské práce

Klempířské práce jsou tradičním řemeslem, které se vyprofilovalo po staletí užívání plechových střešních krytin. Ani dnešní novostavby a rekonstrukce se bez klempířských prací neobejdou. Základní úlohou klempíře je zajistit odvod veškeré srážkové vody ze stavebních konstrukcí až do kanalizace, nebo jímky. Správný klempíř by měl znát dopodrobna všechny týkající se normy, které popisují klasické detaily a minimální sklony žlabů.

Klempířské práce však nekončí pouhými okapy, ale pokračují také oplechováním komínustřešních oken,  úžlabí, parapetů a dalších stavebních detailů. Důležitá je také precizní práce s různými typy klempířských tmelů, které mohou být s čistým svědomím použity pouze v některých případech. V náročných střešních partiích a detailech žádný tmel nemůže nahradit kvalitně zpracovaný plechový prvek.

Pokrývačské práce

Pokrývači zabývají veškerou pokládkou střešních krytin a s tím souvisejících prací (sklonité střechy, přístřešky a jiné konstrukce k tomu určené). Tvoří tak neodmyslitelně vzhled budovy.

Střechařské práce pokrývači provádějí na jakýkoli sklon střešní roviny do 90°. Samozřejmě krytiny jsou určeny a vyráběny k daným sklonům, které by se neměly porušovat. Dají se pokládat i na kulaté nebo zakřivené střešní pláště.

Střecha a zejména pak střešní krytina odolává povětrnostním vlivům a chrání tak před nimicelou stavbu. Obzvláště důležitá je odolnost vůči větru, dešti a sněhu.

Tesařské práce

Tesařské práce nejčastěji obsahují provádění konstrukcí krovů. Krovy lze rozdělit podle konstrukčních typů do 5 skupin: krokevní, kozová, stojatá a ležatá stolice a krovy úsporných soustav (hambálek). Záleží zde na uspořádání nosných zdí a na rozpětí celé stavby. Pokud máte podkrovní prostory, můžete nechat krov bez úpravy podhledu a vytvoří vám ojedinělý doplněk místností.

Kromě krovů vám šikovní tesaři mohou vyrobit i střešní krytinu v podobě dřevěných šindelů. Ty se dělají nejčastěji z modřínu, ale mohou být třeba i z cedru. Liší se nejenom v barvě a struktuře, ale i v ceně za materiál.

Izolace plochých střech

v přípravě

 

Montáž oken Velux

v přípravě

 

Opravy a rekonstrukce střech

v přípravě

 

Potřebujete novou střechu, nebo jen opravit starou?

S DŮVĚROU SE OBRAŤTE NA NÁS

Jan Pelikán | IČ 63296055 | Orlík nad Vltavou, Staré Sedlo 179, PSČ 39807 | tel: 777 010 408 | tel: 608 974 829